Pipasík Malý zoolog odetskychknihach.sk

MALÝ ZOOLOG. STOPUJ ZVÍŘÁTKA (Pipasík) – recenzia

O novom minivydavateľstve Pipasík som už písala (tu a tu), že to bola láska na prvý pohľad. Svoje zošity aktivít robia tak, ako keď pečiete tortu na narodeninovú oslavu svojho dieťaťa. Dáte do nej tie najlepšie ingrediencie a vyhráte sa s každým detailom. Aj na náučnej sade Malý zoolog vidieť, že ju autorky robili predovšetkým pre svoje deti – s láskou a dôrazom na každú drobnosť, ktorá hru uľahčí alebo spríjemní.

  • Pipasík Malý zoolog odetskychknihach.sk

Učenie hrou

Malý zoolog. Stopuj zvířátka je sada 24 kartičiek z hrubého kartónu (nezničia sa) so zaoblenými rohmi (ľahšia orientácia), z ktorých si deti skladajú štvorice venované týmto zvieratám: medveď, sova, diviak, králik, ježko, veverička. Nie je to puzzle, štvorcové kartičky sa len prikladajú k sebe. Nájdete na nich obrázok zvieraťa, jeho obydlia, stôp, stravy a hovienka (to sa v predškolskom veku nikdy nezaobíde bez komentárov 🙂 ). Aj touto hrou sledujú autorky vyšší cieľ – naučiť deti vystopovať zvieratá v prírode.

Pipasík Malý zoolog odetskychknihach.sk

Pipasík pamätá aj na vašu poličku

Ďalší detail: krabička je naozaj malá, tak akurát na 24 kartičiek. Autorky (matky) veľmi dobre vedia, že v poličke s hrami treba ušetriť každý centimeter štvorcový! V škatuli nájdete aj Manuál – brožúrku s inštrukciami, ako skladať štvorice, a informácie o šiestich zobrazených zvieratách. My sme sa dohadovali, na ktoré z nich sa najviac podobajú naše detváky. Vyzeralo to na medveďa, ktorý má rád všetko sladké, ale potom sme zistili, že ten má v brlohu poriadok, a to naše mláďatká rozhodne nemajú. O sove sa dozviete, že hlavu vie otočiť takmer o 180 stupňov, zajac zase hlavou otáčať vôbec nemusí – má oči po jej bokoch, takže vidí všade.

Pipasík Malý zoolog odetskychknihach.sk

Komu je sada Malý zoolog určená a ako sme ju upgradovali pre starších

Na obale je síce varovanie Nevhodné pre deti do 3 rokov, ale nie sú tu žiadne malé časti, takže pokojne by som ju dala do ruky aj dvojročným, ktorých práve začína baviť puzzle. Keďže u nás doma sa už riešia puzzle na celkom inej úrovni, musela som do skladania kartičiek vniesť trochu súťaživosti, aby to naše detváky bavilo. Zo sady sme si teda urobili lotto a bola z toho dobrá zábava. Ešte väčší úspech malo kvarteto (pravidlá tu). To sa zvyčajne hráva s ôsmimi štvoricami, ale nám ich bohate postačilo aj šesť. Deti potom z hry MimiQ prebrali prvok vyplazovania jazyka zakaždým, keď ten, od koho hráč pýta kartu, danú kartu nemá. Takže naša čerstvá školáčka vyhlásila, že zrecyklovaný Malý zoolog sú tie najlepšie kartičky.

Pipasík Malý zoolog odetskychknihach.sk

Bonusové aktivity

Úprimné, s radosťou a zo srdca – väčšinou takéto strašné klišé nepoužívam, ale pri Pipasíku neviem odolať. Zuzana Šuleková a Jitka Musilová vám nechcú za každú cenu predať narýchlo zbúchané knihy. Na stránke ich vydavateľstva nájdete aj naozaj veľa krásne ilustrovaných aktivít na stiahnutie, zopár z nich aj s témou jesennej prírody. Pozrite sa.

Pipasík Malý zoolog odetskychknihach.sk


Sadu Malý zoolog. Stopuj zvířátka vydalo v roku 2019 vydavateľstvo Pipasík. Obsahuje 24 kartónových kartičiek a brožúru s pravidlami hry a textom o zvieratách. Kúpiť si ju môžete tu.

Sadu mi venovalo vydavateľstvo.

Autor:

O detských knihách

Vždy som si myslela, že deti musia z disneyoviek jednoducho vyrásť. Nie je to tak. Obe moje deti odmalička hltali najlepšie a najkrajšie detské knihy. Často ich na moje prekvapenie najviac zaujali najväčšie umelecké úlety. Kvalitných kníh pre deti sa netreba báť, len ich treba v záplave hypermarketového gýča nájsť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.