DETSKÉ KNIHY O FARBÁCH

K tohtotýždňovej téme Prečítného leta môžete čítať skoro akúkoľvek detskú knižku, farby v nich majú veľmi dôležitú úlohu. Preto je môj zoznam zaujímavých publikácií o farbách mimoriadne dlhý.

ako maliari vidia svet

Ako maliari vidia svet

Moja recenzia už visí na webe Prečítaného leta. Podľa mňa bezkonkurenčne najlepšia detská kniha o umení, aká v slovenčine vyšla.

Deň, keď pastelky dali výpoveď

Holá pastelka je veľká sranda! Jej majiteľ jej strhol papierový obal a teraz sa hanbí vyjsť z krabičky. Na tejto stránke sa moje deti aj pri x-tom čítaní stále chichúňajú. Celá recenzia bude, dúfam, čoskoro.

Farebné strašidielko

Podľa mňa by každé dieťa malo mať aspoň jednu knižku o pocitoch. Táto je pre celkom malých štuplíkov. Perfekt mal skvelý nápad predávať ju spolu s vtipnou omaľovankou, ktorú môžete aj celkom kreatívne využiť. Celá recenzia tu.

Barvy

Dvojička geniálnej Knižky od Hervého Tulleta. A skoro rovnako dobrá. Článok o Knižke bol jeden z prvých na tomto blogu.

Barvy

Toto leporelo od Aino-Maija Metsola je už opäť v predaji!! O inom nádhernom leporele tejto autorky som písala tu.

Fingerprint Activities

Fingerprint Activities

Ak nie ste z tých rodičov, ktorých odradia od hlavy po päty zababrané deti a podlaha hrajúca všetkými farbami, určite im kúpte tento zošit. Viac tu.

The Colour Thief

Sympatická picture book pre malých drobcov o malom mimozemšťanovi zo sivej planéty, ktorý ukradne všetky farby na Zemi.

Leon Neón

Knižka od EJ Publishing, ako inak, so silným občianskym posolstvom: netreba sa báť odlišnosti!

Leon Neon odetskychknihach.sk

Cikáda

Kafka pre deti 🙂 Alebo aj Andrej Rubľov (ten od Tarkovského) pre deti :). Shaun Tan dostal „nobelovku“ za literatúru pre deti zaslúžene. Recenzia tu.

Eric

V recenzii ďalšej tanovky si prečítate, ako táto kniha súvisí s farbami.

Vojna, ktorá zmenila Rondo

Vojna berie všetko, aj farby. Nádherná a citlivo napísaná kniha o tom, čo sa deje u našich susedov. Článok nájdete tu.

Vojna, ktorá zmenila Rondo

Takto vidím

Od Ukrajincov zo Studia Agrafka je aj táto nádherná náučná kniha o zraku. Spomínajú sa tu aj farby, samozrejme. Recenzia tu.

Art Play od Marion Deuchars

Knižky s návodmi na výtvarné aktivity pre deti ma väčšinou rozčuľujú. Polovicu z navrhovaných techník väčšinou poznáme a druhá je nepoužiteľná z iných dôvodov – buď si úloha vyžaduje pomôcky, ktoré práve nemáme poruke alebo nás nezaujme alebo je príliš časovo náročná. Tento hrubánsky pracovný zošit obsahuje naozaj originálne nápady a niektoré z nich som si musela vyskúšať aj sama. Martinus knižku odhadol na tri hodiny čítania, ja odhadujem veľa veľa hodín zábavy a tvorenia. Kúpite tu.

Dýchaj ako macko

Táto kniha je nielen šialene farebná, ale s farbami aj pracuje pri rôznych cvičeniach na upokojenie dieťaťa. Polovica recenzie je už napísaná, stay tuned. 🙂

Kniha džungle džunglovaté

Kniha džungle džunglovaté

Krásna hľadacia knižka. Do tohto výberu som ju zaradila nielen preto, ako expresívne použila ilustrátorka farby, ale pomocou nich aj skvele zachytáva atmosféru džungle, ktorá sa mení spolu s tým, ako stúpa/klesá slnko.

Tangram pre deti

Tipy na tohtotýždňovú aktivitu: omaľovanky + tangramy + nálepky + pokusy

Omaľovanky nemám veľmi v láske, ale zopár najzaujímavejších som omilostila, napríklad Mimi a Lízu. Omnoho zaujímavejšie sú pokusy a iné aktivity, ktoré som zozbierala k téme zraku v tomto článku. Odporúčam napríklad zo škatule a mobilu vyrobené domáce kino. Funguje to!

Alebo si poskladajte tangramy (poslovenčujem pôvodný tvar s mäkkým i 🙂 ) z farebných kúskov, ktoré sa vám nestratia (celý článok tu). A naozaj vrelo odporúčam aj krásnu úlohovú knihu Sticker Shape Create s farebnými nálepkami, z ktorých si deti vytvárajú vlastné obrázky. Keď som potrebovala, aby štvorročné dieťa bez frflania samo strávilo aspoň polhodinu, toto bola moja kniha prvej pomoci. 🙂 Recenzia tu.

Sticker Shape Create

Autor:

O detských knihách

Vždy som si myslela, že deti musia z disneyoviek jednoducho vyrásť. Nie je to tak. Obe moje deti odmalička hltali najlepšie a najkrajšie detské knihy. Často ich na moje prekvapenie najviac zaujali najväčšie umelecké úlety. Kvalitných kníh pre deti sa netreba báť, len ich treba v záplave hypermarketového gýča nájsť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.