STICKER SHAPE CREATE (Thereza Rowe) – recenzia

Pre mňa je Sticker Shape Create najlepšia úlohová kniha všetkých čias. Pomohla dcére prežiť mimoriadne ťažké obdobie, keď sme sa viac ako o ňu zaujímali o bábätko. Chytila ju tak, že sa s ňou každý deň vydržala hrať aj polhodinu. Je to vlastne pracovný zošit s názorným návodom, ako z rôznych geometrických tvarov vytvoriť zvieratká, kvety, stromy, domčeky. Možno je to len náhoda, neviem, ale som presvedčená, že táto kniha v mojej dcére doslova odomkla kreativitu. Začala ju používať v troch rokoch, čiže vo veku, keď ešte nevedela okrem jednoduchých kostrbatých postavičiek nakresliť skoro nič iné. Vďaka tejto knihe získala sebavedomie, že dokáže vytvoriť niečo zaujímavé a krásne. Roztrasené rúčky ešte úplne neposlúchali, ale s nálepkami dokázala použiť akýkoľvek tvar – tenké mačacie nožičky alebo valcovité telíčko. Našu nástenku začali plniť krásne obrázky, na ktoré bola dcéra mimoriadne hrdá.

Sticker Shape Create

A potom sa jej predstavivosť rozletela naplno. Po niekoľkých vyplnených stranách z knihy ju návody z nej prestali baviť. Vypýtala si čisté papiere a začala si nálepky zo zošita lepiť tam. Vytvorila si vlastné zvieratká a predmety, ktoré nepripomínajú predlohy. Úžasná lekcia toho, akých veľkých vecí je schopné dieťa, keď dostane správne postrčenie a pomôcky, ktoré mu pomôžu prekonať telesné obmedzenia. Preto odporúčam túto nenápadnú knižku Therezy Rowe každému dieťaťu.

Na čo sa môžu premeniť geometrické tvary? Na čokoľvek! Detskú fantáziu rozvíja aj skvelá appka Oh! alebo vtipná kniha That‘s My Hat! od francúzskeho dua Boisrobert-Rigaud.

Sticker Shape Create

Blikajúci mobil verzus nekonečná kniha

Knižku som asi dva roky nosila všade, kde hrozili výbuchy netrpezlivosti – k lekárom, na cesty, na dospelácke vybavovačky. Nedostatok starostlivosti o dcéru v čase, keď nás kompletne zamestnával mladší súrodenec, sme sa snažili vykúpiť prívalom blikajúcich, hovoriacich a spievajúcich hračiek. Ale ani hračkársky mobil ani tablet ju nezabavili tak spoľahlivo ako kniha Sticker Shape Create. Boli obdobia, keď sa používala každý deň. Napriek tomu ju stále máme a stále je v nej dosť nálepiek. Je to neuveriteľné, ale tento zošit je naozaj nekonečný.

Ako ochrániť nábytok pred nálepkovým morom

Zvyčajne sa nálepkovým knihám vyhýbam, ako môžem, a čím viac nálepiek, tým rýchlejšie ich odpracem z dosahu mojich detí. A táto ich má 1500! V minulosti som dokonca na takéto knihy vyhlásila embargo. Ale odkedy som zaviedla pravidlo, že akékoľvek nálepky sa môžu lepiť iba do jedného diára, ktorý voláme nálepková kniha, náš nábytok je celkom v bezpečí.

Sticker Shape Create

Sticker Shape Create

Sticker Shape Create

Pre koho je nálepková kniha Sticker Shape Create určená

Vrelo odporúčam všetkým deťom od troch do šiestich rokov. 


Zošit Sticker Shape Create vyšiel v roku 2016 vo vydavateľstve Ivy Press. Má 64 strán a rozmer 210 x 297 mm. Kúpiť si ho môžete tu.

Sticker Shape Create

Autor:

O detských knihách

Vždy som si myslela, že deti musia z disneyoviek jednoducho vyrásť. Nie je to tak. Obe moje deti odmalička hltali najlepšie a najkrajšie detské knihy. Často ich na moje prekvapenie najviac zaujali najväčšie umelecké úlety. Kvalitných kníh pre deti sa netreba báť, len ich treba v záplave hypermarketového gýča nájsť.

4 odpovede na „STICKER SHAPE CREATE (Thereza Rowe) – recenzia“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.