TAJOMNÁ PRÍRODA – HĽADAJ, NÁJDI, SPOČÍTAJ! (Agnese Baruzzi) – recenzia

Ďalšia krásna úlohová knižka, ktorú po vyplnení nevyhodíte

Konečne na našom trhu vychádzajú úlohové knižky, ktoré zúfalo nepripomínajú učebnicu z komunistických čias. Už len listovať v Tajomnej prírode je zážitok. Presne takto si predstavujem ideálnu úlohovú knižku: krásne farebnú (každá dvojstrana je inak farebne ladená a vždy je to nádherná kombinácia farieb), moderne nakreslenú (na rozdiel od príšerne amatérskych ilustrácií väčšiny úlohových knižiek na našom trhu), o zvieratkách (univerzálny detský námet) a s veeeľkým množstvom detailov, až deti nevedia, kam skôr pozrieť. A na takýto formát (26x37cm!) sa tých detailov zmestí neúrekom. Zdá sa, že Slovart v poslednej dobe stavil na megaformátové knižky (Včely, Veľká kniha o malých tvoroch, Mapy, Pod zemou/Pod vodou). A je to dobrý ťah. Aspoň moje deti sú takýmito obrími knihami fascinované.

Spočítať, sčítať, spísať

Na 56 stranách knihy Tajomná príroda (posledných pár strán sú riešenia) sú zvieratá, ktoré treba spočítať. Ak sa vaše dieťa práve naučilo počítať, je to pravdepodobne teraz jeho najobľúbenejšia činnosť. Pri väčšine spočítavačiek tu postačí, ak vie napočítať do 20 – 30, len výnimočne napočíta viac exemplárov z jednotlivých druhov. Precvičí si aj písanie čísiel, lebo všetko treba zapisovať do okienok „za okrajom.“ Nakoniec treba všetky druhy zvierat na každej dvojstrane sčítať (súčet je väčšinou okolo 100), takže na kompletné vypracovanie úloh bude treba malého matematikára. Prípadne si môžete precvičiť mozgové závity aj vy 🙂 .

Komu je Tajomná príroda určená

Pre dvojročných drobcov je to obrázková knižka spúšťajúca príval otázok A čo je toto?; pre štvor- a päťročné alebo šikovné trojročné deti je to knižka na precvičenie počítania a písania čísiel a pre malých školákov sú to matematické cvičenia. Ak máte doma kombináciu týchto vekov, tak ju využijete naplno. Ešteže sa všetky hlavičky za takúto veľkú knihu zmestia :). Našťastie vydavateľstvo počítalo s tým, že toto nie je jednorazová úlohová knižka a dalo jej tvrdú väzbu, takže vám vydrží aj niekoľko rokov.

Kniha Tajomná príroda – Hľadaj, nájdi, spočítaj od Agnese Baruzzi vyšla v roku 2017 vo vydavateľstve Slovart. Má 56 strán a rozmer 265×370 mm.

Ak vás zaujala táto recenzia, knihu si môžete kúpiť tu.

Kniha má aj rovnako krásnu dvojičku, Tajomné bludiská, od tej istej autorky.

 

Autor:

O detských knihách

Vždy som si myslela, že deti musia z disneyoviek jednoducho vyrásť. Nie je to tak. Obe moje deti odmalička hltali najlepšie a najkrajšie detské knihy. Často ich na moje prekvapenie najviac zaujali najväčšie umelecké úlety. Kvalitných kníh pre deti sa netreba báť, len ich treba v záplave hypermarketového gýča nájsť.

6 odpovedí na „TAJOMNÁ PRÍRODA – HĽADAJ, NÁJDI, SPOČÍTAJ! (Agnese Baruzzi) – recenzia“

  1. Mne tu chybaju fotky vnútorných stran knihy. Tie su dost podstatne v blogu o detakych knihach,kde obrazky hraju podstatnu úlohu.

    1. Dobrá poznámka, Martina. Fotky tu zatiaľ nie sú kvôli autorským právam. Nejaké povolenia som už získala, takže v najbližších dňoch pribudnú fotky vnútorných strán mnohých kníh.

  2. Update: so súhlasom Slovartu som pridala aj pár fotiek vnútorných strán.
    Aj po polroku má kniha u nás doma stále úspech. Dcéra si ju sama iniciatívne gumuje, aby sa dala použiť viackrát. Precvičuje si na nej písanie dvojmiestnych čísel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.